Strona Główna             |             O Firmie             |             Kontakt             |
tel./fax 012/ 292 77 77

  30-741 Kraków ul. Domagały 23A
  22-600 Tomaszów Lubelski ul. Tomaszowska 43

INWESTUJEMY W NOWE TECHNOLOGIE ZWIĄZANE Z OCHRONĄ ŚRODOWISKA !!!

HISTORIA FIRMY

Firma "WTÓRKRAK" została założona 15 lipca 1995 roku w Krakowie. Na początku działalności firma zajmowała się tylko i wyłącznie sortowaniem odzieży używanej i przetwarzaniem jej na czyściwo bawełniane. Od roku 2002 zajmuje się również odbiorem i transportem zużytych czyściw oraz innych odpadów przemysłowych. Siedziba firmy znajduje się w nowo wybudowanej hali produkcyjnej przy ul.Domagały 23 A w Krakowie. Obejmuje ona pomieszczenia biurowe, zaplecze socjalne (stołówka, szatnia), część produkcyjną oraz magazynową.

Od 1 stycznia 2009 roku dla wygody naszych klientów i odbiorców z Rosji, Ukrainy i Białorusi otworzyliśmy nasz nowy drugi zakład produkcji czyściwa przy granicy z Ukrainą w mieście Tomaszów Lubelski.

To tylko 20 km od granicy z Ukrainą.
Nasze zdolności produkcyjne są dwukrotnie wieksze niż przedtem.


Główna działalność firmy opiera się na:
  • produkcji czyściwa przemysłowego (spreparowany odpad odzieżowy wykorzystywany do konserwacji i czyszczenia urządzeń przemysłowych),

  • zbieraniu i transporcie odpadów przemysłowych i wtórnych.

PROFIL DZIAŁALNOŚCI

Przedsiębiorstwo "WTÓRKRAK" zbiera w południowej Polsce odpady odzieżowe, które następnie przetwarza na czyściwo bawełniane. Rocznie sortuje 20.000 ton odzieży używanej. Na chwile obecną z naszego produktu korzysta okolo 1000 zakładów. Produkt ten jest wytwarzany na bazie tkanin i dzianin bawełnianych, czystych, bardzo dobrej jakości, o doskonałych właściwościach absorpcyjnych. Jest on jednorodny gatunkowo, bez dodatków syntetyków. Produkowane czyściwo występuje w wersji białej bądź kolorowej, całe lub cięte, i jest belowane standardowo w 20 kg brykiety. Produkt gotowy trafia do klientów, którymi są przede wszystkim drukarnie, warsztaty mechaniczne, serwisy samochodowe, przedsiębiorstwa komunikacyjne (PKP, PKS) oraz przedsiębiorstwa przemysłu ciężkiego (huty, kopalnie).

Po wykorzystaniu czyściwa, firma "WTÓRKRAK" odbiera je od swoich klientów wraz z innymi odpadami przemysłowymi i oddaje do dalszej utylizacji specjalizującym się w tym zakresie przedsiębiorstwom. Na powyższą działalność firma posiada stosowne zezwolenie wystawione 06.01.2003r. przez Urząd Miasta Krakowa - Wydział Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska.

Copyright 2005 WTÓRKRAK. Wszystkie prawa zastrzeżone.                                                 kontakt: biuro | webmaster